

KVITSØY
Melingveien tomt 28
Kvitsøy- Byggeklar tomt med båtplass
Kvitsøy ytterst i havgapet. Her kan du bygge en stor drømmebolig. Noe utsikt utover skipsleia i Ydtstebøhavn. Vei vann og kloakk ligger klart i tomte grense. Lekeplass ligger like ved. Lett vei til skole, idrettsplass, og butikk. Du kan bygge en stor bolig med garasje på 50 kvm. Huset må ha takvinkel. Båtplass B2 ligger og venter på deg. Ønsker du ikke båtplass så selges tomten for kr 1.390.000
Prisantydning
kr 1 590 000
Omkostninger:
kr 35 555
Totalpris:
kr 1 625 555
Adresse:
Melingveien tomt 28
Boligtype:
Tomter - bolig
Tomt:
713 m²
Bud Melingveien tomt 28
Hold meg oppdatert
Få oppdateringer om visninger, bud og annen relevant informasjon om eiendommen
Adresse: Melingveien tomt 28
Oppragsnummer: 12-0019/25
Prisantydning: kr 1 590 000
Omk. Kjøper beløp: kr 35 555
Totalpris: kr 1 625 555
Selger: Lars Sigve Berge
Matrikkel: Kommunenr: 1144Gnr: 18Bnr: 172
Eierform: Eiet
Boligtype: Tomter - bolig
Areal:
Beliggenhet: Kvitsøy ligger i havgapet cirka 35 minutt med ferge i fra Mekjarvik. Tomten ligger cirka 1 km fra fergekaien veldig sentralt. Fin utsikt. Skoler, idrettshall, fotballbane og butikk ligger en liten spasertur unna.
Adkomst: Fra fergekaien fortsett rett frem til den første rundkjøringen. Der henger kart ved rundkjøringen og da er det bare å lese kartet og finne frem til tomt 28.
Barnehage, skole og fritid: Kvitsøy
Skolekrets: Kvitsøy
Info kommunale avgifter: Fastsettes ved innflytting
Velforening: Pliktig medlemskap i velforening som er under etablering
Info formuesverdi: Fastsettes ved innflytting
Omkostninger: 1 590 000 Prisantydning -------------------------------------------------------- Omkostninger 14 600 Boligkjøperforsikring – fem års varighet (valgfritt) 2 800 Boligkjøperforsikring Help Pluss - ett års varighet (valgfritt) 34 750 Dokumentavgift 260 Panteattest kjøper 545 Tinglysing skjøte -------------------------------------------------------- 35 555 Omkostninger totalt 50 155 (med Boligkjøperforsikring - fem års varighet) 52 955 (med Boligkjøperforsikring inkludert ett år med Help Pluss) -------------------------------------------------------- 1 625 555 Totalpris. inkl. omkostninger 1 640 155 Totalpris. inkl. omkostninger (med Boligkjøperforsikring - fem års varighet) 1 642 955 Totalpris. inkl. omkostninger (med Boligkjøperforsikring inkludert ett år med Help Pluss)
Omk. Kjøper beløp: kr 35 555
Tomteareal: 713 m²
Beskrivelse av tomt: En av de fineste tomtene på feltet med noe utsikt utover skipsleien
Solforhold: Solrik tomt
Takstdato: 28.1.2025
Regulerings- og arealplaner: Utsnitt av reguleringskart med tegnforklaring følger vedlagt i salgsoppgaven. Reguleringsbestemmelser kan ses hos meglerforetaket. Dersom det er ønskelig med ytterligere opplysninger knyttet til reguleringsforhold så oppfordrer vi interessenter til å kontakte Kvitsøy kommune.
Vei/vann/kloakk: Offentlig vei. Offentlig vann og kloakk, via private stikkledninger.
Grunnboksdato: 4.2.2025
Tinglyste heftelser og rettigheter: På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 10.09.2021 - Dokumentnr: 1119059 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:1144 Gnr:18 Bnr:140 Elektronisk innsendt
Kommentar konsesjon: Etter lov 23. november 2003 nr. 98 om konsesjon ved erverv av fast eiendom mv. § 4 kreves det egenerklæring om konsesjonsfrihet. Det er en forutsetning for denne handelen at kjøper signerer egenerklæring om konsesjonsfrihet, og at erklæringen godkjennes av kommunen før overtakelse. Erklæringen vedlegges skjøtet ved tinglysning, og overtakelse kan ikke foretas før erklæring om konsesjonsfrihet foreligger i signert og godkjent stand. Et eventuelt konsesjonsgebyr dekkes av kjøper. Konferer megler for nærmere informasjon.
Megler: Lars Sigve Berge
Sentrale lover: Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Dersom eiendommen har et mindre grunnareal (tomt) enn kjøperen har regnet med, er det likevel ikke en mangel hvis ikke arealet er vesentlig mindre enn det som fremkommer av salgsdokumentene, jf. avhl-3-3. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Personopplysningsloven: Ditt personvern er viktig for Notar og vi er opptatt av å verne om personopplysningenes integritet, tilgjengelighet og konfidensialitet. All behandling av personopplysninger i Notar skal følge det til enhver tid gjeldende personvernregelverket, herunder GDPR og personopplysningsloven. Les mer om dette her: https://notar.no/personvern.aspx.
Hvitvaskingsreglene: I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon. Videre innebærer det å få bekreftet identiteten til eventuelle reelle rettighetshavere, og å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art. Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning.
Meld din interesse for denne boligen
Del denne annonsen
Send lenken til venner og familie, eller lagre den for senere

