Hopp til innhold
Din lokale eiendomsmegler Fredrik Rindahl v/Notar har gleden av å presentere denne flotte eneboligen i Ørnviksikten!

FREI

Ørnviksikten 2

Moderne og stilren enebolig i Ørnvika | Byggeår 2016 | Garasje | 3 soverom | Solrike uteområder

Din lokale eiendomsmegler Fredrik Rindahl v/Notar har gleden av å presentere denne moderne og innholdsrike eneboligen fra 2016 i Ørnviksikten 2 på Frei! Boligen er på ett plan med et bruksareal på 101 m² og har gjennomgått en rekke oppgraderinger de siste årene. Her finner du nytt kjøkken med ny komfyr, vifte og belysning (2023–2024), innredet vaskerom med benk og skap (2024), samt installert varmepumpe og elbillader (2023). Det er malt utvendig i 2023, satt opp pergola med nedtrekkbare vegger og lys, og opparbeidet en flott uteplass med mur, gjerde og plass til bålpanne. Boligen har tre soverom, bad, stue/kjøkken og en stor markterrasse på 52 m². Garasje og redskapsbod følger med. Velkommen til visning!

Prisantydning

kr 4 190 000

Omkostninger:

kr 105 840

Totalpris:

kr 4 295 840

Adresse:

Ørnviksikten 2

Boligtype:

Frittliggende enebolig

Fasiliteter:

Garasje, Veranda

Energimerking:
B

BRA-i:

101 m²

Tomt:

671 m²

Rom:

4

Etasje:

1

Soverom:

3

Byggeår:

2016

Bud Ørnviksikten 2

Fredrik Rindahl

Eiendomsmegler MNEF

Fredrik Rindahl

Hold meg oppdatert

Få oppdateringer om visninger, bud og annen relevant informasjon om eiendommen

Adresse: Ørnviksikten 2

Oppragsnummer: 4-0221/25

Prisantydning: kr 4 190 000

Omk. Kjøper beløp: kr 105 840

Totalpris: kr 4 295 840

Selger: Fredrik Rindahl

Matrikkel: Kommunenr: 1505Gnr: 120Bnr: 516

Eierform: Eiet

Boligtype: Frittliggende enebolig

Rom: 4

Soverom: 3

Etasje: 1

Parkeringsforhold: Parkering i garasje og på tomten.

Beliggenhet: Eiendommen ligger i det attraktive Ørnvika boligfelt, vestvendt med en frittliggende garasje. Området byr på flotte ski- og turområder samt badeplasser, som gir gode muligheter for friluftsliv og rekreasjon. Det er gangavstand til både barnehage og barneskole, noe som gjør området ideelt for familier. I tillegg finnes det tre lekeplasser innenfor boligfeltet, som gir barna trygge og morsomme lekeområder. For daglige innkjøp er det kun ca. 5 minutter med bil til nærmeste dagligvarebutikk, mens Kristiansund sentrum og Løkkemyra ligger ca. 5-15 minutter unna med bil, hvor man finner et bredere utvalg av butikker og servicetilbud.

Adkomst: Det vil bli skiltet med Notar visningsskilter ved annonserte visninger. Se for øvrig kart for nærmere veibeskrivelse.

Kommunale avgifter: kr 33 016

Kommunale avgifter år: 2025

Info kommunale avgifter: Kommunale avgifter inkluderer: Kommunale avgifter og gebyrer: kr 27 453,00 Renovasjon: kr 5 562,50 Totalt: kr 33 015,50

Formuesverdi primær: kr 971 442

Formuesverdi primær år: 2024

Formuesverdi sekundær: kr 3 885 769

Formuesverdi sekundær år: 2024

Info formuesverdi: Formuesverdi er beregnet ut fra skatteetatens boligkalkulator, og det tas forbehold om at denne kan være mangelfull eller feil.    Med primærboliger menes der boligeier er folkeregistrert bosatt, mens sekundærboliger menes alle andre eiendommer herunder fritidseiendommer, pendlerboliger og utleieobjekter.

Borettslagets forsikringsselskap: Framtind forsikring

Omkostninger: kr. 4 190 000,- (Prisantydning) -------------------------------------------------------- kr. 104 750,- (Dokumentavgift) kr. 545,- (Tinglysing skjøte) kr. 545,- (Tinglysning pantedokument (pr. stk.)) -------------------------------------------------------- kr. 105 840,- (Omkostninger totalt) -------------------------------------------------------- kr. 4 295 840,- (Totalpris inkl. omkostninger) -------------------------------------------------------- NB! Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i offentlige avgifter/gebyrer. Andel fellesgjeld og andel formue overtas av kjøper.

Omk. Kjøper beløp: kr 105 840

Tomteareal: 671 m²

Beskrivelse av tomt: Flott opparbeidet tom med plenområder og parkering/gangområde med belegningsstein. Asfaltert innkjørsel til garasje. Områdesikring/gjerde ai tre med liggende spiler og topprekke. Overbygde avfallsdunker i samme stil.

Takstmann: Sertifisert takstingeniør Stig Ole Wenaas

Type takst: Tilstandsrapport

Takstdato: 1.7.2025

Byggemåte: Eneboligen er oppført i 2016. Byggegrunnen består av sprengsteinsfylling på fast fjell. Grunnmuren er utført i isolerte elementer med en støpt kjerne og har en betongfiberplate på yttersiden. Mot syd og vest er grunnmuren kledd med fasadestein. Dreneringen er fra byggeåret. Terrenget rundt bygningen heller svakt bort fra bygningsmassen. Veggkonstruksjonen består av bindingsverk fra byggeåret, med utvendig liggende bordkledning. Takkonstruksjonen er bygget med W-takstoler og en sperrekonstruksjon i tre over spisestuen. Taket har et diffusjonsåpent undertak, krysslekting og er tekket med dobbeltkrummet betongtakstein. Takrenner, nedløp og beslag er utført i sortlakkert metall, med utløp til oppstikk/avløp. Etasjeskilleren er en betongplate på grunn. Bygningen har malte trevinduer med 2-lags glass, en malt hovedytterdør med 3-lags glassfelter, en biinngangsdør i malt utførelse med 2-lags glass, og en dobbel malt balkongdør i tre med 2-lags glass. Eiendommen har en markterrasse med en bærende trekonstruksjon og impregnerte terrassebord. Inngangspartiet og trappen er bygget i bærende treverk med terrassebord. Garasjen er bygget på en støpt plate på grunn av sprengsteinsfylling på fast fjell, med en grunnmur av forskalingsblokker i betong. Konstruksjonen består av bindingsverk med utvendig liggende bordkledning. Taket er et saltak med limtrebjelke og sperrekonstruksjon, tekket med betongstein. Takrenner og nedløp er i lakkert metall med utkast over bakken. TG2 - Avvik som kan kreve tiltak: - Innvendig - Overflater Avvik: Det er registrert stedvis hulrom under flis på gulv i entre og mellomgang. - Våtrom - 1. ETASJE > BAD - Overflater Gulv Avvik: · Det er mulighet for at det kan forekomme vannlekkasje på våtrommet hvor vann ikke vil gå til sluk. - Til tross for avviket i fall/høydeforskjell sluk, vil gulvet fortsatt lede vann mot sluket. Badet fungerer i dag som normalt. · Det er påvist at noen fliser har bom (hulrom under). · Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. Terskel inn til dusjnisje er høyere enn ved inngangsdør, og det er derfor ikke tilfredstillende slukløsning for området utenfor dusjnisjen. Registrert hulrom under en flis i dusjnisje. - Våtrom - 1. ETASJE > VASKEROM - Overflater Gulv Avvik: · Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. · Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. · Det er uegnede materialer i våtsoner. Det ble ved dagens befaring målt 21 mm høyde forskjell til biingangsdør og 35 mm til innvendig dør. Ikke egnede materialer vedvask (våtsone), disse på behandles eller skiftes (gjelder kun våtsoner). Rørgjennomføring i gulv må kontrolleres nærmere og eventuelt montere mansjett hvis denne ikke er montert.

Innhold: BRA-i 101 kvm: Entré, mellom gang, stue/kjøkken, spisestue, bad, vaskerom, soverom sydvest, soverom sydøst og soverom nordøst TBA 52 kvm: Terasse og balkongareal Garasje: Hovedetasje: BRA-e 38 kvm: Garasje Hems: BRA-e: Bod

Standard: Kjøkken Sigdal kjøkkeninnredning med over/underskap og profilerte/glass fronter. Kjøkkenet har laminert benkeplate med nedfelt vask/skyllekum og ett-greps armatur, samt Kitchen plater på vegg over benkeplaten. Kjøkkenet er utstyrt med kjøkkenventilator med avtrekk ut, elektrisk lekkasjevarsler og komfyrvakt. Hvitevarer som induksjonstopp, stekeovn, micro, kjøl/fryseskap og oppvaskmaskin er integrert. Vedr. hvitevarer se pkt. "løsøre og tilbehør" i salgsoppgaven. Bad Flislagt baderom med termostatstyrte varmekabler i gulv og malt mdf plankett i tak. Badet er utstyrt med en lys innredning med over/underskap og slette fronter, heldekkende vask og ett-greps armatur. Videre er det speildører med lysarmatur over, vegghengt toalett og en dusjnisje med skyvedører i glass og ett-greps dusjarmatur på vegg. Badet har balansert ventilasjon. Vaskerom Vaskerommet har flis på gulv med termostatstyrte varmekabler, malte profilerte mdf plater på vegger og malt mdf plankett i tak. Rommet er utstyrt med en kulørt innredning med underskap, slette fronter og laminert benkeplate med nedfelt utslagsvask. Det er opplegg for vaskemaskin og tørketrommel, samt hyller og opplegg for klestørk. Rommet har balansert ventilasjon. Innvendige overflater Gulv: Laminat og flis. Vegger: Malte profilerte mdf plater og flis. Himling: Malt mdf plank. Tekniske installasjoner - Vannledninger: Innvendige vannledninger er av plast (rør i rør). Vannmåler er montert. Hovedvannkran er funksjonstestet. - Avløpsrør: Avløpsrør av plast. Staking må eventuelt utføres via utvendig stakekum. - Ventilasjon: Boligen har balansert ventilasjon. - Varmtvannstank: Varmtvannstanken er på 200 liter med to ekspansjonskar, plassert i vaskerom. Berederen er fra 2016. - Varmesentral: Det er installert en Mitsubishi luft til luft varmepumpe fra 2022. - Andre VVS-installasjoner: Frostfri vannutkast på yttervegg.

Hvitevarer: Følgende hvitevarer medfølger: Integrerte hvitevarer   Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti.   Tilbehørsliste følger vedlagt i prospekt.

Innbo og løsøre: I henhold til avhl. § 3-4 skal eiendommen, når annet ikke er avtalt, overdras med innredninger og utstyr som etter lov, forskrift eller annet offentlig vedtak skal følge med. Det samme gjelder varig innredning og utstyr som enten er fastmontert eller er særskilt tilpasset bygningen, jf. avhl. § 3-5. Loven inneholder ingen detaljert oversikt over hva som omfattes av «innredning og utstyr», og over hva som skal regnes som «fastmontert eller særskilt tilpasset».   Partene kan fritt avtale hva som skal følge med eiendommen ved salg. Bransjens liste over løsøre og tilbehør som skal følge med eiendommen, er en del av avtalen mellom kjøper og selger dersom ikke annet er opplyst i salgsoppgaven, kjøper har tatt forbehold i bud eller avtale på annen måte er inngått. Der intet annet er avtalt, vil løsøre og tilbehør medfølge slik dette fremkommer av avhl. § 3-4 og § 3-5 og tilbehørslisten som fremkommer lenger bak i salgsoppgaven.   Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti.   Dersom det er noe i den vedlagte liste som ikke finnes på eiendommen, vil det heller ikke medfølge.   Bransjens liste over løsøre og tilbehør er utarbeidet av Norges Eiendomsmeglerforbund, Eiendom Norge og Advokatforeningens Eiendomsmeglingsgruppe, og er gjeldende fra 1. januar 2020.

Byggeår: 2016

Modernisering og påkostninger: Nye måltilpasset plisse gardiner (norsol) i stue og spisestue. 2023 Installert varmepumpe Mitsumithsi vår 2023. Satt opp to Elfa skyvedørsgarderobe i entre og soverom. 2023 Satt opp Pergola merke pergolux med 3 nedtrekkbare vegger og lys. 2023 Installert elbillader vinter 2023. Satte da opp flere stikk kontakter utvendig. Planter barlin hekk sommer 2023. Planter Tuja hekk ved inngangsdør 2023. Malte hele huset og garasjen samt bod sommer- høst 2023. Ny kjøkkenvifte og komfyr vinter 2023 Montert lys under kjøkkenskap 2024 Innredet vaskerom med benk og skap 2024 Installert flere utelys på bolig vår 2024. Satt opp plater over kjøkkenbenk 2024 Installert snømangel på garasje inn mot huset 2024. Ny lås Yaleman på utgangsdør 2024 Ny oppvaskmaskin vår 2025 Satt opp ny mur og utvidet uteplass, samt utvidet gjerde, fikk en fin plass ved Pergola, ypperlig med bålpanne og god utsikt. Det elektriske er utført av Ægir. I tillegg har det vært branntilsyn/feier i 2023.

Sammendrag selgers egenerklæring: Boligen ble kjøpt i 2023. Selger har bodd i boligen de siste 12 månedene. 13. Har du ladeanlegg/ladeboks for elbil i dag? Ja Firmanavn: Fagpersonell Ægir. 2024 Beskrivelse: Arbeid utført av Fagpersonell Ægir. 2024 16. Kjenner du til om det har vært utført arbeid på terrasse/garasje/tak/fasade? Ja, kun av faglært Firmanavn: Goma Bygg Beskrivelse: Utført arbeid med takstein

Radonmåling: Bygget er utført med forskriftsmessig radonsperre og dokumentasjon (ferdigattest) foreligger. Eiendommen er registrert med en aktsomhetsgrad 1 (0-3), og område med moderat til lav aktsomhet med tanke på radon. Nasjonalt aktsomhetskart for radon viser hvilke områder i Norge som kan være mer radonutsatt enn andre. Kartet er basert på inneluftmålinger av radon og på kunnskap om geologiske forhold. Kartet kan ikke benyttes til å forutsi radon-konsentrasjonen i enkeltbygninger. Den eneste måten å få sikker kunnskap om radon i en bygning, er å gjennomføre en måling. Radon i inneluft avhenger ikke bare av geologiske forhold, men også av bygningens konstruksjon og drift, samt kvaliteten av radonforebyggende tiltak. Dette er et regionalt kart og er ikke ment til bruk på tomtenivå. Det nasjonale aktsomhetskartet for radon gir kommunene et grunnlag for en første vurdering av radonfare. I områder med høy eller særlig høy aktsomhet bør kommunen undersøke om det er behov for å følge opp radonproblematikken i henhold til Plan og bygningsloven og Folkehelseloven med forskrifter. Kartet viser fire klasser: «særlig høy aktsomhet» (lilla farge), «høy aktsomhet» (rosa farge), «moderat til lav aktsomhet» (gul farge) og «usikker aktsomhet» (grå farge).

Oppvarming: Elektrisk, varmepumpe, ved, termostatstyrte varmekabler Varmekilder, slik som ovner, kaminer, peiser, varmepumper og panelovner, følger med uansett festemåte. Frittstående biopeiser/varmeovner og terrassevarmere medfølger ikke. Det følger ikke med varmekilder i rom som ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder på visning.

Info energiklasse: Energimerket beskriver hvor energieffektivt bygget er, og hvilke energikilder som er brukt i bygget. Energimerket består av to deler: en energikarakter og en oppvarmingskarakter. Til sammen forteller de om energistandarden i boligen din.   Energikarakteren sier noe om energistandarden til bygningen og dermed noe om forventet forbruk av energi. Skalaen går fra A som er best til G som er dårligst.   Oppvarmingskarakteren blir angitt ut fra hvor stor andel av energien som kommer fra ikke fornybare energikilder, slik som olje eller gass, eller fra elektrisitet. Et bygg som bare har panelovner får derfor en dårlig oppvarmingskarakter. Karakteren er en fargeskala fra rød til grønn, hvor grønn er best. En grønn karakter betyr at du bruker bioenergi eller annen ny fornybar energi. Bruk av ved, varmepumpe, sol og fjernvarme gir god oppvarmingskarakter.

Ferdigattest/midlertidig brukstillatelse: Det ble gitt ferdigattest på bygningen den 06.07.2016. Det foreligger godkjente byggetegninger som stemmer med dagens bruk av eiendommen.

Adgang til utleie: Eiendommen kan leies ut i sin helhet.

Regulerings- og arealplaner: Regulert til: Boligbebyggelse- frittliggende småhusbebyggelse Følger reguleringsplan Ørnvika Vest (plan-ID R-267), som er en detaljregulering. Eiendommen er regulert til boligbebyggelse- frittliggende småhusbebyggelse.. 28.02.2012 Følger Kommuneplanens arealdel 2020-2032 med mindre endring vedtatt 14.05.2024. Eiendommen er i kommuneplanen avsatt til boligbebyggelse- nåværende. Det er ikke registrert planer under arbeid i området. Eiendommen omfattes av hensynssoner i reguleringsplanen. Dette inkluderer sikringssone for frisikt ved vei, faresone knyttet til høyspenningsanlegg, hensynssone for grønnstruktur for å bevare landskapsinntrykket, og sikringssone for midlertidig infrastruktur for å beskytte eksisterende hovedvannledning.

Vei/vann/kloakk: Adkomstvei: Eiendommen har adkomst via offentlig veg eller gate. Tilknytning vann: Eiendommen er tilknyttet offentlig vannforsyning via private stikkledninger. Tilknytning avløp: Eiendommen er tilknyttet offentlig avløpsnett via private stikkledninger. Private stikkledninger-/veier som vedlikeholdes for eiers regning frem til påkoblingspunkt.

Grunnboksdato: 10.11.2025

Tinglyste heftelser og rettigheter: På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 30.08.2013 - Dokumentnr: 727461 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:1505 Gnr:120 Bnr:506 For mer informasjon om erklæringer/tilliggende rettigheter ta kontakt med meglerforetaket.

Betalingsbetingelser: Det tas forbehold om endring i offentlige gebyrer. Kjøpesum samt omkostninger innbetales senest per overtagelsesdato. Kjøper er selv ansvarlig for at alle innbetalinger er meglerforetaket i hende til avtalt tid og må selv påse at eventuell bankforbindelse er informert om dette. Innbetaling av kjøpesum skal skje fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon.

Overtagelse: Etter avtale. Angi ønsket overtagelse ved budgivningen.

Megler: Fredrik Rindahl

Ansvarlig megler: Stig Flemmen

Meglers vederlag: Fastpris vederlag kr. 35 000.00 (inkl. mva). Salgstilretteleggelse kr. 14 900,- (inkl. mva.) Oppgjørsgebyr kr. 6 000,- (inkl. mva.) Markedspakke kr. 15 900,- (inkl. mva.) Visninger og overtakelse (pr. stk.) kr. 2 000,- (inkl. mva.) Grunnbok/e-tinglysing kr. 2 500,- (inkl. mva.) Factoring/Utleggsgebyr kr. 2 500,- (inkl. mva.) Direkte utlegg dekkes av selger. Dersom handel ikke kommer i stand er følgende avtalt om meglerforetakets vederlag: Intet salg - ingen regning. Oppdragsgiver betaler bare hvis det blir salg. Boligselgerforsikring, bygningsrapport, takst og annonsering utover avtalt markedspakke inngår ikke i garantien, men kan bestilles direkte fra leverandør.

Boligselgerforsikring: For denne eiendommen er det tegnet boligselgerforsikring.

Boligkjøperforsikring: Kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som dekker utgifter forbundet med juridisk bistand, fagkyndig uttalelse og saksomkostninger. Forsikringen er valgfri. Se produktark, vedlagt salgsoppgave, for nærmere informasjon og priser. Forsikringen er meglet fram av Söderberg & Partners og er plassert hos Gar-Bo Försäkring AB. Skadebehandling foretas av Crawford & Company.

Sentrale lover: Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.   Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.   Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.   Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.   Dersom eiendommen har et mindre grunnareal (tomt) enn kjøperen har regnet med, er det likevel ikke en mangel hvis ikke arealet er vesentlig mindre enn det som fremkommer av salgsdokumentene, jf. avhl-3-3.   Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).   Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.

Personopplysningsloven: Ditt personvern er viktig for Notar og vi er opptatt av å verne om personopplysningenes integritet, tilgjengelighet og konfidensialitet. All behandling av personopplysninger i Notar skal følge det til enhver tid gjeldende personvernregelverket, herunder GDPR og personopplysningsloven. Les mer om dette her: https://notar.no/personvern.aspx.

Hvitvaskingsreglene: Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen med selger. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning.   Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Notar ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.   Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Dersom innbetaling likevel må foretas på annen måte, må megler orienteres med begrunnelse og informasjon om innbetalers navn, før innbetaling av oppgjør.

Budgivning: Det første budet skal inngis skriftlig på Notar sitt budskjema, påført budgivers signatur og vedlagt kopi av legitimasjon. Alternativt kan man legge inn bud elektronisk, ved bruk av "Gi bud" knapp i nettannonse, hvor budgiver må legitimere seg med BankID. Senere bud kan inngis per e-post eller SMS til megler. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgiver at bud er mottatt.   Bud som ikke er skriftlig, eller som har en kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Et bud er bindende for budgiver frem til angitt akseptfrist.   Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud. Selger må skriftlig akseptere budet før budaksept kan formidles til budgiver.   Fra og med 01.07.25 vil det ikke lengre være lovlig å legge inn hemmelige bud. Megler kan dermed ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet skal holdes skjult (hemmelig) for andre budgivere og interessenter.   Kopi av budjournal skal gis til kjøper og selger uten ugrunnet opphold etter at handelen er kommet i stand. Alle som har inngitt bud på eiendommen kan kreve kopi av budjournalen i anonymisert form etter at budrunden er avsluttet.   For øvrig vises det til ”Forbrukerinformasjon om budgivning” som er inntatt i salgsoppgaven.

Ørnviksikten 2

Meld din interesse for denne boligen

Del denne annonsen

Send lenken til venner og familie, eller lagre den for senere