Hopp til innhold
Velkommen til Skistuvegen 48 Foto: oah-o)

GJØVIK

Skistuvegen 48

Prisantydning

kr 4 300 000

Omkostninger:

kr 126 490

Totalpris:

kr 4 426 490

Adresse:

Skistuvegen 48

Boligtype:

Frittliggende enebolig

Fasiliteter:

Garasje, Veranda

Energimerking:
G

BRA-i:

308 m²

Tomt:

1972 m²

Rom:

9

Soverom:

3

Byggeår:

1918

Landlig enebolig med sjarm og særpreg – stor tomt og evig bruksrett til praktisk garasjeanlegg

Velkommen til Skistuvegen 48, en sjarmerende enebolig med landlig beliggenhet i Gjøvik. Eiendommen ligger i et rolig og barnevennlig område med gode solforhold og nærhet til flotte turstier, skiløyper og naturopplevelser. Med kort avstand til skoler, barnehager og Gjøvik sentrum, er dette et ideelt sted for både familier og friluftsentusiaster. Boligen, fra 1918, har et bruksareal på 316 m² fordelt over fire etasjer. Planløsningen inkluderer entré, stue, spisestue, kjøkken, toalettrom, tre soverom, bad, vaskerom og flere boder. Eiendommen har en pent opparbeidet tomt med plen, beplantning og asfaltert gårdsplass. Det er også tinglyst livslang bruksrett til en garasje på naboeiendommen.

Ole André H-Olsen

Eiendomsmegler MNEF

Ole André H-Olsen

Hold meg oppdatert

Få oppdateringer om visninger, bud og annen relevant informasjon om eiendommen

Adresse: Skistuvegen 48

Oppragsnummer: 24-0020/26

Prisantydning: kr 4 300 000

Omk. Kjøper beløp: kr 126 490

Totalpris: kr 4 426 490

Matrikkel: Kommunenr: 3407Gnr: 12Bnr: 9

Eierform: Eiet

Boligtype: Frittliggende enebolig

Rom: 9

Soverom: 3

Parkeringsforhold: Garasjeanlegget ligger på naboeiendommen, men det følger en tinglyst evigvarende bruksrett for eier av Skistuvegen 48. Bygget består av flere garasjeplasser og tilhørende boder, og fungerer som praktisk oppstillingsplass og oppbevaringsareal.

Beliggenhet: Eiendommen ligger landlig til i et rolig og barnevennlig område med gode solforhold. Området er ideelt for friluftsliv, med tilgang til flotte turstier og skiløyper i nærområdet vinterstid. Det er kort avstand til Grande barneskole, som ligger 2,2 km unna, og Bybrua FUS barnehage, som ligger 4,2 km fra boligen. Vardal ungdomsskole ligger i Hunndalen, ca. 7 km unna. Gjøvik sentrum, med Innlandets største kjøpesenter, er kun 10 minutter unna med bil. Offentlig transport er lett tilgjengelig, med Mælum Vardalsvegen bussholdeplass 5 minutters gange fra eiendommen og Gjøvik stasjon 12 minutter unna med bil.

Adkomst: Eiendommen har adkomst via offentlig vei eller gate. Det vil bli skiltet med visningsskilt ved fellesvisninger.

Barnehage, skole og fritid: Barnehager Bybrua Fus barnehage - 8 min gange Kråkjordet barnehage - 9 min gange Marka barnehage - 10 min gange Skoler Grande skole (1-7 kl.) - 20 min gange Vardal ungdomsskole (8-10 kl.) - 9 min kjøring Bjørnsveen ungdomsskole (8-10 kl.) - 12 min kjøring Sport og trening Grande skole - 20 min gange Aktivitetshall, ballspill 1.9 km Øverby - 5 min kjøring Ballspill 4.6 km Basic Gym - 12 min kjøring MOVA CC Gjøvik - 12 min kjøring Se vedlagt nabolagsprofil for mer informasjon.

Skolekrets: Skolekrets Grande Skole og Vardal u-skole. For skolekrets og barnehagedekning ta kontakt med Gjøvik kommune

Kommunale avgifter: kr 9 269

Kommunale avgifter år: 2025

Info kommunale avgifter: Kommunale gebyrer fakturert på eiendommen i 2025 Kommunale gebyrer er en kombinasjon av forskudd, abonnement og enkeltgebyrer fakturert etter levert tjeneste. Tjenestene vil normalt ha en prisøkning hvert år, samt at forbruk på ulike tjenester kan variere fra år til år.

Eiendomsskatt: kr 5 856

Eiendomsskatt år: 2025

Info eiendomsskatt: Eiendommen har en eiendomsskattetakst på kr. 1 464 600,-, og det må påregnes eiendomsskatt i henhold til gjeldende satser og bestemmelser i Gjøvik kommune. Gjøvik kommune har eiendomsskatt, og takstgrunnlaget fastsettes gjennom kommunens egne takseringer. Eiendomsskatten beregnes ut fra eiendomsskattetaksten, som påvirkes av blant annet tomtestørrelse, byggets areal, tilstand og beliggenhet. Eiendomsskattelisten for skatteåret 2026 ligger tilgjengelig for offentlig ettersyn, og det er anledning til å melde fra til kommunen hvis man mener det foreligger feil i taksten.

Formuesverdi primær: kr 1 149 583

Formuesverdi primær år: 2025

Formuesverdi sekundær: kr 4 598 332

Formuesverdi sekundær år: 2025

Info formuesverdi: I følge opplysninger fra Altinn så foreligger det per dato ingen formuesverdi knyttet til eiendommen. Formuesverdi er derfor beregnet ut fra skatteetatens boligkalkulator, og det tas forbehold om at denne kan være mangelfull eller feil.    Stortinget har vedtatt en ny modell for beregning av formuesverdi for bolig. Den nye utregningsmodellen beregner boligverdier basert på grunnkretser i stedet for kommuner, og skal benyttes fra og med inntektsåret 2026. Dette kan medføre at markedsverdien settes høyere eller lavere enn tidligere og innebærer at både selger og megler kan benytte tall som ikke nødvendigvis er oppdaterte på tidspunktet for utarbeidelse av salgsoppgaven. Det tas derfor forbehold om at formuesverdien kan bli endret og eventuelt øke ved endelig fastsettelse i skatteåret. For primærbolig utgjør formuesverdien 25 % av beregnet eller dokumentert markedsverdi opptil kr 10 000 000, og deretter 70 % av den delen som overstiger dette beløpet. For sekundærbolig utgjør formuesverdien 100 % av beregnet eller dokumentert markedsverdi.

Borettslagets forsikringsselskap: Tryg

Polisenummer felles forsikring: 3100733

Omkostninger: kr. 4 300 000,- (Prisantydning) -------------------------------------------------------- kr. 17 900,- (Boligkjøperforsikring Söderberg & Partners) kr. 107 500,- (Dokumentavgift) kr. 545,- (Tinglysing skjøte) kr. 545,- (Tinglysning pantedokument (pr. stk.)) -------------------------------------------------------- kr. 126 490,- (Omkostninger totalt) -------------------------------------------------------- kr. 4 426 490,- (Totalpris inkl. omkostninger) -------------------------------------------------------- NB! Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i offentlige avgifter/gebyrer. Andel fellesgjeld og andel formue overtas av kjøper.

Omk. Kjøper beløp: kr 126 490

Tomteareal: 1972 m²

Beskrivelse av tomt: Tomten fremstår som velholdt og sjarmerende landlig eiendom med romslig tun og gode uteområder med skjermende hekk og trær og praktisk adkomst til garasjeanlegg. Innbydende belysning og tydelige gårdstun-kvaliteter. Tomten er inngjerdet og deler av eiendommen er tilrettelagt med hundegård.

Solforhold: Skistuvegen 48 har meget gode solforhold gjennom hele dagen. Den romslige tomten ligger åpent og usjenert til med minimalt innslag av skygge fra omkringliggende bebyggelse. Solen treffer eiendommen fra tidlig morgen på østsiden, og beveger seg deretter over tunet og hageområdet slik at store deler av tomten har sol til langt ut på ettermiddagen. De åpne jordbruksarealene rundt boligen bidrar til lange, fine kveldsoltimer – spesielt mot vest og nordvest – noe som gir en lys og trivelig atmosfære både ute og inne.

Takstmann: Trond Hagen

Type takst: Tilstandsrapport

Takstdato: 8.4.2026

Byggemåte: ENEBOLIG Utvendig: Taktekking: Taktekkingen er av skifertakstein. Taket er besiktiget fra bakkenivå. Siden taket (takkonstruksjon, taktekking og skorstein) kun er observert fra bakkenivå, er vurderingen begrenset av dette. Det er ikke sikkerhetsmessig forsvarlig å bevege seg ut på taket eller observere fra stige. Selv om det ikke er avdekket skader under befaringen, betyr ikke dette at det ikke foreligger skader som en besiktigelse på taket kan avdekke. Vær oppmerksom på denne risikoen. En undersøkelse av taket kan utføres av en fagperson under tilstrekkelige sikkerhetsforhold. Nedløp og beslag: Pipebeslag, takrenner, nedløp og beslag i lakkert metall. Veggkonstruksjon: Veggene har trekonstruksjon av ukjent utførelse. Fasade/kledning har stående bordkledning fra byggeår. Takkonstruksjon/Loft: Takkonstruksjonen har A-takstoler i tre. Vinduer: Bygningen har hovedsakelig 1+1 vinduer fra byggeår. Vinduer - Nyere: Bygningen har malte trevinduer med 2-lags glass fra 2019 og trevinduer med koblet glass fra 1983. Dører: Bygningen har malt hovedytterdør og malte balkongdører og kjellerdør i tre. Balkonger, terrasser og rom under balkonger: Balkong og terrasse i trekonstruksjoner. Innvendig: Etasjeskille/gulv mot grunn: Etasjeskiller er av trebjelkelag og gulv mot grunn i støpt betong. Registrering av høydeforskjeller er gjort på tilfeldig valgte steder i et møblert rom, ved måling med laser. Ved en total måling av alle hele gulvflater i et umøblert rom kan det være andre verdier. Pipe og ildsted: Boligen har mursteinspipe. Rom Under Terreng: Gulvet er av betong. Veggene har betong/mur. Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga tilliggende konstruksjoner. Tomteforhold: Byggegrunn: Det er ukjent byggegrunn. Fuktsikring og drenering: Det er gravd en avskjæringsgrøft på eiendommen for å ta unna vann ovenfra i 1979. Deler av dreneringen er fra 2010. Grunnmur og fundamenter: Bygningen har betonggrunnmur. Terrengforhold: Opparbeidet tomt med gressplen og beplantning. Asfaltert adkomst og gårdsplass. Utvendige vann- og avløpsledninger: Eiendommen har privat vann fra brønn. Eiendommen har privat avløp. Det er registrert et infiltrasjonsanlegg med slamavskiller for denne eiendommen i kommunens arkiver. Det antas at anlegget er fra før 1980. Det betyr at avløpsanlegget har en lavere rensegrad enn dagens rensekrav på nye anlegg. Dette er noe man kan forvente ut i fra anleggets alder. Det er eiers ansvar at anlegget er riktig dimensjonert og at det fungerer tilfredstillende. Kjøper oppfordres til å kontrollere anlegget. I forbindelse med kommunens vedtatte Hovedplaner for avløp og vannmiljø 2008-2020, vil alle eiendommer med eldre private avløpsanlegg (eldre enn 30 år) få pålegg om å utbedre anlegget til å tilfredstille dagens rensekrav eller tilknytte seg kommunalt v/a-nett hvis dette er etablert/blir etablert i nærområdet. Tidspunkt for dette er pt ikke avklart. Kommunen opplyser at det om 5 år, eller i forbindelse med salg/eierskifte før dette vil utsendes pålegg om påkobling av offentlig VA-nett. Septiktank: Septiktanken er av ukjent type. Septikktank er fra 1980. TG2 Taktekking Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på taktekkingen. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på undertak. Taktekking er snødekt , alder eller materiale er ukjent og derfor ikke nærmere vurdert. Konsekvens/tiltak: Tidspunkt for utskiftning av undertak nærmer seg. Tidspunkt for utskiftning av taktekking nærmer seg. Det bør foretas nærmere undersøkelser av taktekking når taket er snøfritt. Når taktekking og undertak begynner å bli gamle, øker risikoen for lekkasjer, noe som kan føre til omfattende og kostbare reparasjoner av underliggende konstruksjoner dersom en ikke foretar tiltak på konstruksjonene før dette oppstår. Nedløp og beslag Det er ikke tilfredsstillende bortledning av vann fra taknedløp ved grunnmur. Det mangler snøfangere på hele eller deler av taket, men det var ikke krav om dette på byggemeldingstidspunktet. Det mangler tilfredsstillende adkomst til pipe for feier. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag. Konsekvens/tiltak: Det bør lages system for bortledning av vann fra taknedløp ved grunnmur. Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må beslag/renner/nedløp skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Veggkonstruksjon Det er ingen eller liten lufting i nedre kant av kledning mot grunnmur. Det er påvist spredte råteskader i bordkledningen. Konsekvens/tiltak: Lokal utbedring må utføres. Råteskader i bordkledningen kan fortsette å utvikle seg både i tilliggende bordkledning og til bakenforliggende veggkonstruksjon, dersom en ikke foretar tiltak. Takkonstruksjon/Loft Det er begrenset/dårlig ventilering av takkonstruksjonen. Konsekvens/tiltak: Lufting/ventilering bør forbedres. Dører Karmene i dører er værslitte utvendig og det er sprekker i trevirket. Konsekvens/tiltak: Det må foretas lokal utbedring. Pipe og ildsted Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på pipe. Konsekvens/tiltak: Tidspunkt for piperehabilitering nærmer seg. Rom Under Terreng Det er påvist indikasjoner på noe fuktgjennomtrenging i kjellergulv. Det er påvist indikasjoner på noe fuktgjennomtrenging inn i kjellermur. Konsekvens/tiltak: Det påviste fuktnivå gir grunn til å overvåke konstruksjonen jevnlig for å se utvikling over tid, og eventuelt foreta tiltak for å unngå fuktskader. Innvendige dører Det er påvist avvik som tilsier at det bør foretas tiltak på enkelte dører. Konsekvens/tiltak: Enkelte dører må justeres. 2 Etasje - Bad - Overflater vegger og himling Det er påvist at flisfuger har riss/sprekker. Det er påvist sprekker i fliser. Det er vindu/dør med ikke fuktbestandige materialer i våtsonen (ved vask, dusj, badekar, osv.), løsningen eller byggematerialet er uegnet. Konsekvens/tiltak: Fliser må skiftes. Fuger bør skiftes ut. Dersom det ikke gjøres tiltak, kan dette medføre oppfukting, oppsvelling og forringelse av materialer over tid og fuktskader på tilstøtende konstruksjoner. Uegnede materialer må fuktbeskyttes/utskiftes. Det må gjøres tiltak for å lukke avviket. 2 Etasje - Bad - Ventilasjon Det etablerte avtrekkssystemet fungerer ikke tilfredsstillende. Rommet har kun naturlig ventilasjon. Konsekvens/tiltak: Elektrisk avtrekksvifte bør monteres for å lukke avviket. 2 Etasje - Vaskerom - Ventilasjon Det etablerte avtrekkssystemet fungerer ikke tilfredsstillende. Rommet har kun naturlig ventilasjon. Konsekvens/tiltak: Elektrisk avtrekksvifte bør monteres for å lukke avviket. Avtrekksystemet må utbedres. Vannledninger Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige vannledninger. Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. Tidspunkt for utskiftning av vannledninger nærmer seg. Avløpsrør Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige avløpsledninger. Konsekvens/tiltak: I forbindelse med oppgradering av våtrom vil det være naturlig med utskiftning av rør. Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. Ventilasjon Det er påvist mangelfull ventilasjon på ett eller flere rom i boligen. Konsekvens/tiltak: Ventilasjonsløsningen må utbedres. Fuktsikring og drenering Mer enn halvparten av forventet levetid på drenering er overskredet. Konsekvens/tiltak: Tiltak for redrenering rundt boligen kan ikke utelukkes. Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må dreneringen skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Bruken av underetg/kjeller vil og være avgjørende. Grunnmur og fundamenter Grunnmuren har sprekkdannelser. Konsekvens/tiltak: Lokal utbedring må utføres. Septiktank Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på septiktank. Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. TG3 Vinduer Det er påvist noen glassruter som er punktert eller sprukne. Det er påvist tegn på innvendig kondensering av enkelte vindusglass. Det er påvist vinduer med fukt/råteskader. Karmene i vinduer er slitte og det er sprekker i trevirket. Konsekvens/tiltak: Det må påregnes noe vedlikehold og at enkelte vinduer må skiftes ut. Balkonger, terrasser og rom under balkonger Balkonger/terrasse er snødekt og derfor ikke nærmere vurdert. Det er påvist fukt-/råteskader i konstruksjonen. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på tettesjikt/membran. Konsekvens/tiltak: Tidspunkt for utskiftning av tettesjikt/membran nærmer seg ut ifra alder på dagens tekking. Råteskadet trekledning må skiftes ut. Det bør foretas nærmere undersøkelser av balkong/terrasser når den er snøfri. Etasjeskille/gulv mot grunn Målt høydeforskjell på over 20 mm innenfor en lengde på 2 meter. Tilstandsgrad 3 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Målt høydeforskjell på over 30 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 3 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Avviket er registrert i andre etasje. Konsekvens/tiltak: For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak i en bolig som dette. Dersom boligen en gang skal renoveres, kan man vurdere slike tiltak. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Ytterligere undersøkelser må foretas for å få kartlagt omfanget for utbedring. Kostnad er beregnet kun til oppretting av gulv, ikke konstruksjonen. 2 Etasje - Bad - Overflater Gulv Det er mulighet for at det kan forekomme vannlekkasje på våtrommet hvor vann ikke vil gå til sluk. Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Det er registrert knirk i gulvet. Det er påvist at gulvoverflaten har omfattende skader. Det er påvist flere sprekker i gulvbelegg. Konsekvens/tiltak: Eventuelt lekkasjevann fra utstyr utenfor dusjsone vil ikke ha en naturlig vei til sluket. Dette kan føre til at vann samler seg på gulvet og potensielt renner ut av rommet eller trenger inn i konstruksjonen. Knirk i gulv på et våtrom kan skyldes flere ting, blant annet manglende stivhet i underliggende konstruksjoner, at konstruksjonen har skader grunnet råte/fukt eller andre typer skader. Man kan i disse tilfeller ikke utelukke at det er behov for omfattende utbedringer. Våtrommet/våtsonen står foran full utbedring. Kostnadsestimatet er for nytt gulv. Ved en totalrenovering av badet vil totalkostnaden bli høyere. 2 Etasje - Bad - Sluk, membran og tettesjikt Det er påvist mangelfull/feil utførelse rundt rørgjennomføringer e.l. som gir fare for fukt i konstruksjonen i våtsone. Det er påvist tegn på utettheter på våtrommet. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på slukløsningen. Sluk har begrenset mulighet for inspeksjon og rengjøring. Det er ikke tilfredsstillende membran/tettesjikt på våtrommet. Konsekvens/tiltak: Våtrommet står foran full oppgradering. Våtrommets tettesjikt/membran står foran utbedring/utskiftning. Utettheter i tettesjiktet på våtrommet kan føre til fuktskader i bakenforliggende konstruksjoner dersom det ikke blir foretatt tiltak på våtrommets tettesjikt. Konsekvensen er at det kan oppstå fuktskader i konstruksjonen bak overflatematerialet. Vann kan trenge inn gjennom utette rørgjennomføringer og forårsake fuktskader ved fukttilførsel gjennom enten bruksvann eller lekkasjevann. Kostnaden er beregnet for ny membran, totalrenovering av badet har en høyere kostnad. 2 Etasje - Vaskerom - Overflater Gulv Det er mulighet for at det kan forekomme vannlekkasje på våtrommet hvor vann ikke vil gå til sluk. Det er påvist at gulvoverflaten har sprekker. Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Det er registrert knirk i gulvet. Det er påvist at gulvoverflaten har omfattende skader. Konsekvens/tiltak: Sprekker i et vinylbelegg kan føre til at vann trekker ned i gulvkonstruksjonen med pålfølgende fukt/råteskader. Våtrommet/våtsonen står foran full utbedring. Eventuelt lekkasjevann fra utstyr utenfor dusjsone vil ikke ha en naturlig vei til sluket. Dette kan føre til at vann samler seg på gulvet og potensielt renner ut av rommet eller trenger inn i konstruksjonen. Kostnadsestimatet er for nytt gulv. Ved en totalrenovering av badet vil totalkostnaden bli høyere. 2 Etasje - Vaskerom - Sluk, membran og tettesjikt Det er påvist tegn på utettheter på våtrommet. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på slukløsningen. Konsekvens/tiltak: Det er viktig å merke seg at levetiden til en membran varierer basert på kvalitet, installasjon og bruk. Eldre membraner kan bli sprø og sprekke opp, noe som fører til at de mister sin vanntettende funksjon. Dette kan resultere i vannlekkasjer gjennom vegger og gulv og fuktskader. Våtrommets tettesjikt/membran står foran utbedring/utskiftning. Kostnaden er beregnet for ny membran, totalrenovering av badet har en høyere kostnad. 1 Etasje - Toalettrom - Overflater og konstruksjon Toalettrom har ingen ventilering fra rommet, NS 3600 krever mekanisk avtrekk for å kunne gi TG 0/1. Toalettrom mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør. Konsekvens/tiltak: Mekanisk avtrekk bør etableres på toalettrom. Det bør etableres tilfredsstillende tilluft til toalettrom, f.eks. luftespalte ved dør e.l. Utvendige vann- og avløpsledninger Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige avløpsledninger. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige vannledninger. Det er dokumentert at vannkvaliteten på brønnvannet er utilfredsstillende. Konsekvens/tiltak: Det må påregnes tiltak for å få etablert tilfredsstillende vannløsning. Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. TGIU Utvendige trapper Utvendig trapp i skiferbelagt betong på inngang side og trapp i trekonstruksjon til terrasse. Utvendige trapper er snødekt og derfor ikke nærmere vurdert. Konsekvens/tiltak: Det bør foretas nærmere undersøkelser av utvendige trapper når de er snøfri. Krypkjeller Punktfundamentering på pilarer mot sør. Gråsteinsmur med krypkjeller. Enkelte lufteventiler. Det er ikke adkomst til krypkjelleren og den er ikke undersøkt innvendig. Krypkjeller regnes for å være en risikokonstruksjon som er utsatt for fukt- og råteskader i bunnsvill, trebjelkelaget og andre tilstøtende konstruksjoner, på grunn av fuktighet fra grunnen og kondensering ved temperaturforskjeller. Selv om det ikke er avdekket tegn på skader, betyr ikke dette nødvendigvis at det ikke foreligger skader i eller i forbindelse med krypkjelleren. Konsekvens/tiltak: Vær oppmerksom på denne risikoen, overvåk tilstanden og undersøk dette nærmere, helst med hjelp av en fagkyndig. Terrengforhold Opparbeidet tomt med gressplen og beplantning. Asfaltert adkomst og gårdsplass. Tomten er snødekt og derfor ikke nærmere vurdert. Konsekvens/tiltak: Det bør foretas nærmere undersøkelser av tomta når den er snøfri. Helse, miljø og sikkerhet Det er ikke fremlagt dokumentasjon på radonmåling, og bygningen er heller ikke utført med radon-sperre. Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre. Det er ikke montert rekkverk på balkong eller terrasse. Det er ikke montert rekkverk på innvendig trapp. Det er ikke montert rekkverk på utvendige trapper. Det mangler håndløper på vegg i det innvendige trappeløpet. Rekkverket på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav. Konsekvens/tiltak: Håndløper på innvendig trapp bør monteres, men det var ikke krav på byggetidspunktet. Det bør gjennomføres radonmålinger.

Innhold: Loft (BRA-i: 23 m²) Lys og praktisk loftsetasje inneholdende trapperom og to disponible loftsrom som egner seg godt som lagringsplass eller eventuelle ekstra aktivitetsrom. 2. etasje (BRA-i: 112 m²) Velorganisert sove- og baderomsetasje som består av: Trapperom og gang: - Loftstue – et hyggelig oppholdsrom for barn eller som TV/lekestue - Tre romslige soverom - Bad med badekar, dusjkabinett og dobbelt servant - Eget vaskerom med opplegg for vaskemaskin 1. etasje (BRA-i: 123 m²) Innholdsrik hovedetasje med gode sosiale soner: - Entré - Toalettrom - Hall med trapp - Kjøkken med spiseplass og nyere innredning (2025) - Bod praktisk plassert i tilknytning til kjøkken - Spisestue - Kontor - Stor og lys stue - Innglasset balkong/vinterhage med gode bruksmuligheter store deler av året Kjeller (BRA-i: 50 m²) Kjelleren består av trapperom og flere boder med gode lagringsmuligheter. Samlet BRA-i: 308 m² Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra tilstandsrapport datert 09.04.2026, utført av Trond Hagen .

Standard: Tekniske installasjoner: - Vannledninger: Eiendommen har privat vann fra brønn. - Avløpsrør: Eiendommen har privat avløp. Det er registrert et infiltrasjonsanlegg med slamavskiller for denne eiendommen i kommunens arkiver, som antas å være fra før 1980. Kommunen opplyser at det om 5 år, eller i forbindelse med salg/eierskifte før dette, vil bli sendt ut pålegg om påkobling av offentlig VA-nett. - Septiktank: Septiktanken er av ukjent type og er fra 1980. - Fuktsikring og drenering: Det er gravd en avskjæringsgrøft på eiendommen i 1979. Deler av dreneringen er fra 2010.

Hvitevarer: Følgende hvitevarer medfølger: Integrerte hvitevarer   Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti.   Tilbehørsliste følger vedlagt i prospekt.

Innbo og løsøre: I henhold til avhl. § 3-4 skal eiendommen, når annet ikke er avtalt, overdras med innredninger og utstyr som etter lov, forskrift eller annet offentlig vedtak skal følge med. Det samme gjelder varig innredning og utstyr som enten er fastmontert eller er særskilt tilpasset bygningen, jf. avhl. § 3-5. Loven inneholder ingen detaljert oversikt over hva som omfattes av «innredning og utstyr», og over hva som skal regnes som «fastmontert eller særskilt tilpasset».   Partene kan fritt avtale hva som skal følge med eiendommen ved salg. Bransjens liste over løsøre og tilbehør som skal følge med eiendommen, er en del av avtalen mellom kjøper og selger dersom ikke annet er opplyst i salgsoppgaven, kjøper har tatt forbehold i bud eller avtale på annen måte er inngått. Der intet annet er avtalt, vil løsøre og tilbehør medfølge slik dette fremkommer av avhl. § 3-4 og § 3-5 og tilbehørslisten som fremkommer lenger bak i salgsoppgaven.   Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti.   Dersom det er noe i den vedlagte liste som ikke finnes på eiendommen, vil det heller ikke medfølge.   Bransjens liste over løsøre og tilbehør er utarbeidet av Norges Eiendomsmeglerforbund, Eiendom Norge og Advokatforeningens Eiendomsmeglingsgruppe, og er gjeldende fra 1. januar 2020.

Byggeår: 1918

Modernisering og påkostninger: Arbeid utført i boligen: 2026 • El- kontroll og utført utbedring fra rapport • Vannprøve av privat vannkilde 2025: • Brystning montert på stue ved kjøkken • Montert nytt/brukt kjøkken, ny benkeplate og vask • Nye automatsikringer • Nytt gulv på kjøkken • Modernisering innvendige overflater 2024: • Innvendige overflater behandlet 2020: • Fjernet oljefyr og tank og montert luft til vann varmepumpe. • Pusset opp og byttet vinduer i hagestue • Gravd og lagt nye rør fra septiktank til fordeler kum. • reparert terrasse. 2019: • malte trevinduer med 2-lags glass • Dobbeltmantlet varmtvannstank med to separate deler på til sammen ca. 300 liter. Varmepumpe forvarmer drikkevann i en del av berederen og varmer opp vannet til varmesystemet i den andre delen. 2017: • Malt boligen utvendig. 2010: • Deler av dreneringen er fra 2010. 2005: • Panel på garasje og garasjeporter. 1984: • Blåst inn isolasjon i yttervegger. 1983: • trevinduer med koblet glass 1979: • Kjøkkeninnredning og nytt bad. • Avskjæringsgrøft på nord-vest side av bolig.

Sammendrag selgers egenerklæring: Boligen ble kjøpt i 2024. Selger har bodd i boligen de siste 12 månedene. 1. Kjenner du til om det er/har vært feil tilknyttet våtrommene, f.eks. sprekker, lekkasje, råte, lukt eller soppskader? Ja Beskrivelse: Det er sprekker i gulvet, skjøtene på huntonitt gulvet, det er ingen fare med fukt. Sprekkene har vært siden vi kjøpte huset. 7. Kjenner du til om det er/har vært problemer med ildsted/skorstein/pipe f.eks. dårlig trekk, sprekker, pålegg, fyringsforbud eller lignende? Ja Beskrivelse: Det var anmerkninger på 2 ovner og feieluke på loft. Dette er utbedret og nå godkjent av feiervesenet i Gjøvik kommune. 8. Kjenner du til om det er/har vært f.eks. sprekker i mur, skjeve gulv eller lignende? Ja Beskrivelse: Det er sprekker i pussen utvendig grunnmur, kun i pusslaget. Sprekk i betong mur ned til kjeller utvendig. Gulv generelt er noe skjeve. Det er sprekk i et glass på stuen. Brannmur på spisestue er noe skjev. Noe sprekker i vegger i garasje. 9. Kjenner du til om det er/har vært sopp/råteskader/insekter/skadedyr på eiendommen som rotter, mus, maur eller lignende? Ja Beskrivelse: Det har forekommet mus inne i skille mellom første etasjen og andre etasjen på høsten. 11. Kjenner du til om det er/har vært utført arbeid på el-anlegget eller andre installasjoner (f.eks. oljetank, sentralfyr, ventilasjon)? Ja, kun av ufaglært/egeninnsats/dugnad Firmanavn: Ufaglært, årstall ikke oppgitt Beskrivelse: Skiftet sikringer til automatsikringer i hovedskap, lagt inn 3 nye sikringer til kjøkken i underfordeling, opplegg til oppvaskmaskin, komfyr og utekontakter. Lagt strømkabel fra hus ned til garasjen i trekkerør i bakken, Montert sikringsskap og noen kontakter i garasjen. 12. Kjenner du til om det er utført kontroll av el-anlegget og/eller andre installasjoner (f.eks. oljetank, sentralfyr, ventilasjon)? Ja Beskrivelse: Det var utført el kontroll av tidligere eier. 14. Kjenner du til om ufaglærte har utført arbeid som normalt bør utføres av faglærte, utover det som er nevnt tidligere (f.eks. drenering, murerarbeid, tømrerarbeid etc)? Ja Firmanavn: Ufaglært, årstall ikke oppgitt Beskrivelse: Montert nytt/ brukt kjøkken, ny benkeplater og vask, malt overflater i første etasjen, samt 2 soverom. Bygget brystning på spisestue. Egeninnsats. 16. Kjenner du til om det har vært utført arbeid på terrasse/garasje/tak/fasade? Ja, kun av ufaglært/egeninnsats/dugnad Firmanavn: Ufaglært, årstall ikke oppgitt Beskrivelse: Utvidet terrasse, skiftet nytt rekkverk og levegg, bygget tak over inngang til kjeller. Egeninnsats Malte overflater i verksted. 20. Kjenner du til om det foreligger påbud/heftelser/krav/manglende tillatelser vedrørende eiendommen? Ja Beskrivelse: Det foreligger et påbud om oppgradering av privat avløpsanlegg. 24. Er det andre forhold av betydning ved eiendommen som kan være relevant for kjøper å vite om (f.eks. rasfare, tinglyste forhold eller private avtaler)? Ja Beskrivelse: Det er tinglyst bruksrett på garasjen, 5 plasser for livstid. Garasjen må forsikres og vedlikeholdes av huseier.

Radonmåling: Eiendommen ligger i et område som er klassifisert med høy aktsomhet for radon, og kjøper må påregne nødvendige målinger og eventuelle tiltak i tråd med anbefalinger fra myndighetene.

Oppvarming: Boligen har luft-til-vann varmepumpe som hovedoppvarmingskilde. Oppvarmingssystemet inkluderer vannbåren varme i gulv, radiatorer på vegg, og viftekonvektorer i enkelte oppholdsrom og bad. I tillegg er det vedfyring som supplerende oppvarming.

Tv / Internett / Bredbånd: Eidsiva bredbånd Uttak: Stue 1. etg.

Info energiklasse: Energimerket beskriver hvor energieffektivt bygget er, og hvilke energikilder som er brukt i bygget. Energimerket består av to deler: en energikarakter og en oppvarmingskarakter. Til sammen forteller de om energistandarden i boligen din.   Energikarakteren sier noe om energistandarden til bygningen og dermed noe om forventet forbruk av energi. Skalaen går fra A som er best til G som er dårligst.   Oppvarmingskarakteren blir angitt ut fra hvor stor andel av energien som kommer fra ikke fornybare energikilder, slik som olje eller gass, eller fra elektrisitet. Et bygg som bare har panelovner får derfor en dårlig oppvarmingskarakter. Karakteren er en fargeskala fra rød til grønn, hvor grønn er best. En grønn karakter betyr at du bruker bioenergi eller annen ny fornybar energi. Bruk av ved, varmepumpe, sol og fjernvarme gir god oppvarmingskarakter.

Ferdigattest/midlertidig brukstillatelse: Oppføring av boliger før Plan- og Bygningsloven som trådte i kraft i 1965 var ikke underlagt søknadsplikt. For slike bygninger foreligger det derfor ofte verken godkjente hustegninger, byggetillatelse eller brukstillatelse/ferdigattest. Dette medfører selvsagt ikke at slike bygninger er å anse som ulovlige per i dag.

Adgang til utleie: Eiendommen kan leies ut i sin helhet. Utleie av hybel, som en del av hovedboligen, forutsetter at rommet er godkjent av kommunen til varig opphold. De som kan ha interesse av å leie ut, oppfordres til å undersøke hvilke formelle og bygningsmessige krav som må oppfylles for å få godkjenning, dersom ikke rommet fremgår av bygningstegninger som rom for varig opphold. Slike opplysninger kan normalt skaffes ved henvendelse til kommunen.

Regulerings- og arealplaner: Regulert til: Boligbebyggelse Følger Kommuneplanens arealdel 2020-2032 (3407 KP2020-2032), med endringer godkjent 14. september 2023. Eiendommen er i kommuneplanen avsatt til bebyggelse og anlegg, med nåværende bruk som boligbebyggelse. Eiendommen ligger innenfor en hensynssone for landskap. Berørte datasett: Radonutsatt område, Flomfaresoner

Vei/vann/kloakk: Adkomstvei: Eiendommen har adkomst via offentlig veg eller gate. Tilknytning vann: Eiendommen har privat vann fra brønn. Tilknytning avløp: Eiendommen har privat avløp. Det er registrert et infiltrasjonsanlegg med slamavskiller for denne eiendommen i kommunens arkiver. Det antas at anlegget er fra før 1980.

Grunnboksdato: 8.4.2026

Tinglyste heftelser og rettigheter: På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 3407/12/9: 01.04.1921 - Dokumentnr: 900058 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:3407 Gnr:12 Bnr:1 01.01.2020 - Dokumentnr: 1457300 - Omnummerering ved kommuneendring Tidligere: Knr:0502 Gnr:12 Bnr:9 16.11.2021 - Dokumentnr: 1441881 - Bestemmelse om adkomstrett Rettighet hefter i: Knr:3407 Gnr:12 Bnr:38 Bestemmelse om snøbrøyting/strøing 16.11.2021 - Dokumentnr: 1441881 - Bruksrett Rettighet hefter i: Knr:3407 Gnr:12 Bnr:38 For mer informasjon om erklæringer/tilliggende rettigheter ta kontakt med meglerforetaket.

Legalpant: Det gjøres oppmerksom på at kommunen kan ha lovbestemt panterett (legalpant) i eiendommen for krav på kommunale avgifter og eiendomsskatt, jf. Panteloven § 6-1.

Betalingsbetingelser: Det tas forbehold om endring i offentlige gebyrer. Kjøpesum samt omkostninger innbetales senest per overtagelsesdato. Kjøper er selv ansvarlig for at alle innbetalinger er meglerforetaket i hende til avtalt tid og må selv påse at eventuell bankforbindelse er informert om dette. Innbetaling av kjøpesum skal skje fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon.

Overtagelse: Etter avtale. Angi ønsket overtagelse ved budgivningen.

Megler: Ole André H-Olsen

Meglers vederlag: Prosentprovisjon med 1.00% av kjøpesum (inkl. mva). Salgstilretteleggelse kr. 16 900,- (inkl. mva.) Oppgjørsgebyr kr. 6 500,- (inkl. mva.) Markedspakke kr. 20 900,- (inkl. mva.) Visninger kr. 3 900,- (inkl. mva.) Gebyr for utsatt betaling kr. 3 500,- (inkl. mva.) Grunnpakke/Grunnbok/e-tinglysing kr. 12 500,- (inkl. mva.) Direkte utlegg dekkes av selger. Dersom handel ikke kommer i stand er følgende avtalt om meglerforetakets vederlag: Intet salg - ingen regning. Oppdragsgiver betaler bare hvis det blir salg. Boligselgerforsikring, bygningsrapport, takst og annonsering utover avtalt markedspakke inngår ikke i garantien, men kan bestilles direkte fra leverandør.

Boligselgerforsikring: For denne eiendommen er det tegnet boligselgerforsikring.

Boligkjøperforsikring: Kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som dekker utgifter forbundet med juridisk bistand, fagkyndig uttalelse og saksomkostninger. Forsikringen er valgfri. Se produktark, vedlagt salgsoppgave, for nærmere informasjon og priser. Forsikringen er meglet fram av Söderberg & Partners og er plassert hos Gar-Bo Försäkring AB. Skadebehandling foretas av Crawford & Company.

Sentrale lover: Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.   Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.   Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.   Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.   Dersom eiendommen har et mindre grunnareal (tomt) enn kjøperen har regnet med, er det likevel ikke en mangel hvis ikke arealet er vesentlig mindre enn det som fremkommer av salgsdokumentene, jf. avhl-3-3.   Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).   Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.   Både kjøper og selger er forpliktet til å signere den standard kjøpekontrakten som er utarbeidet av Notar i forbindelse med eiendomshandler. Kjøpekontrakten kan gjennomgås hos eiendomsmegleren før budet legges inn.

Personopplysningsloven: Ditt personvern er viktig for Notar og vi er opptatt av å verne om personopplysningenes integritet, tilgjengelighet og konfidensialitet. All behandling av personopplysninger i Notar skal følge det til enhver tid gjeldende personvernregelverket, herunder GDPR og personopplysningsloven. Les mer om dette her: https://notar.no/personvern.aspx.

Hvitvaskingsreglene: Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen med selger. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning.   Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Notar ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.   Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Dersom innbetaling likevel må foretas på annen måte, må megler orienteres med begrunnelse og informasjon om innbetalers navn, før innbetaling av oppgjør.

Budgivning: Det første budet skal inngis skriftlig på Notar sitt budskjema, påført budgivers signatur og vedlagt kopi av legitimasjon. Alternativt kan man legge inn bud elektronisk, ved bruk av "Gi bud" knapp i nettannonse, hvor budgiver må legitimere seg med BankID. Senere bud kan inngis per e-post eller SMS til megler. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgiver at bud er mottatt.   Bud som ikke er skriftlig, eller som har en kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Et bud er bindende for budgiver frem til angitt akseptfrist.   Bestemmelser om budgivning gitt i medhold av eiendomsmeglingsloven § 6-8 kommer til anvendelse ved utførelsen av Oppdraget. For å sikre en forsvarlig gjennomføring av budrunden, stiller Notar krav til frister ved budgivningen. Bud skal ikke ha en akseptfrist på mindre enn 30 minutter fra budet inngis. Bud med kortere akseptfrist enn 30 minutter kan avvises.    Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud. Selger må skriftlig akseptere budet før budaksept kan formidles til budgiver.   Fra og med 01.07.25 ble det ikke lengre være lovlig å legge inn hemmelige bud. Megler kan dermed ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet skal holdes skjult (hemmelig) for andre budgivere og interessenter.   Kopi av budjournal skal gis til kjøper og selger uten ugrunnet opphold etter at handelen er kommet i stand. Alle som har inngitt bud på eiendommen kan kreve kopi av budjournalen i anonymisert form etter at budrunden er avsluttet.   For øvrig vises det til ”Forbrukerinformasjon om budgivning” som er inntatt i salgsoppgaven.

Skistuvegen 48

Meld din interesse for denne boligen

Del denne annonsen

Send lenken til venner og familie, eller lagre den for senere